ציוד וטכנולוגיה

אנו מאמינים כי ציוד המרפאה נועד לעזור לצוות במהלך הטיפול ולספק תנאי טיפול נוחים לכולם.  יהיה משוכלל ו"עכשווי" ככל שיהיה, אין הציוד מסוגל להחליף את שיקול הדעת  את היכולת הביצועית ואת הרגישות האנושית בעת המפגש עם המטופל.

בכל זאת קצת פינוק יכול גם להועיל. לשם כך בזמן הטיפול, אנו יושבים על כיסאות אוכף, המומלצים על ידי אורתופדים. היחידה הדנטלית הראשית, ה- Flex Integral של חברת X-O care, Denemark   מאפשרת לנו לשבת בנוח, לראות בצורה טובה ולהפעיל מינימום מאמץ גופני, כך שנוכל להתמקד בטיפול  עצמו. כיסא המטופלים מתייצב למצב כורסא, כך שגם מתרפאים עם מוגבלות יכולים להתיישב ולקום בנוחות. המכשור הדנטלי ממוקם באופן שאינו נראה על ידי המטופל בעת שכיבה, ובכך עוזר לחלק מהמטופלים להירדם בזמן טיפול. שולחן הרופא, מגרות הכלים והחומרים נמצאים  במרחק ארגונומי שמאפשר לנו לטפל מבלי ל"התרוצץ במהלך הטיפול" ולבזבז זמן יקר. אנו מבינים שלשכב עם פה פתוח לאורך זמן זה אינו דבר קל.

כחלק מהשמירה על הסביבה אנו מנסים לחסוך ככל האפשר בנייר ובחומרים המזהמים את הסביבה. לשם כך, לדוגמא, צילום הרנטגן מבוצע על פני פלטות הנסרקות ומתורגמות לתמונה דיגיטלית המוצגת על פני המחשבים במרפאה. בשיטה זו ניתן להפחית קרינת רנטגן ובנוסף לשפר את יכולת האבחנה. אנה, שהייתה אחראית בעבר על פיתוח סרטים בחומרים כימיים היא בין המרוצות העיקריות מן השיטה. מאז הפיתוח הדיגיטלי הסתיימו תלונות הרופאים מהסוג " הצילום שחור או בהיר מדיי…". למרות ההתלהבות מהמכשיר נעשה בו שימוש מושכל במטרה להפחית קרינת רנטגן.

                             פיתוח צילומי רנטגן                           רנטגן דיגיטלי

רכש טכנולוגי חדש במרפאה הוא המיקרסקופ לטיפולי שיניים. נסו פעם להשחיל פוצר בקוטר של 0.25 מ'"מ לתוך תעלה בקוטר דומה, לאבחן אנטומיה חריגה, סדקים ופגמים בשיניים, כאשר ברקע: לשון, רוק ומטופל שאותו תרצו להרגיע…משימה לא פשוטה! בזכות ההגדלה והתאורה של המיקרוסקופ הטיפולי, היכולת לאבחן נכון בעיות ולדייק בזמן הטיפול משתפרים באופן ניכר. יש לזכור שלמרות שבאמצעותו נוכל לראות את שדה הטיפול בהגדלה של פי 10, המיקרוסקופ כשלעצמו אינו תחליף לידע ולמיומנות של הרופא המטפל.

מיקרוסקופ דנטלי

כלי עזר נוסף שהתחבב עלינו לאחרונה הוא מערכת ניווט להנחת שתלים. המערכת מתחילה בתכנון  ממוחשב תלת ממדי למציאת המקומות האופטימליים להנחת שתלים. בהתאמה לתכנון, מיוצרת תבנית המנווטת את הכירורגים בזמן הנחת שתלים. העזרה המתקבלת ממערכת הניווט מאפשרת לנו להצליח גם במקרים מורכבים.

כחלק מגישה ירוקה אנו מנסים לתחזק את ציוד המרפאה הקיים באופן שיאריך ימים. לא אמרנו שמדי פעם לא נתפנק על איזה גדג'ט חדש… העיקר שיהיה לבריאות!

שתפו ב -
Share on Facebook+1Share on LinkedInShare on Twitter